Learning, Caring Together in Faith

List of Governors

Governor Members as at March 2018

All Governors stand for 4 years.

 

Name

 

Category

 

Committee

Rev’d M Cook

Start: 7/7/17

Ends: end of incumbency or resignation

 

Buildings/Health & Safety

 

Mrs J Sutherland

Co-Opted

Chair of Governors

Ends: 31 Dec 2019

 

Finance & Staffing

 

Mrs Elizabeth Siddal

 

Foundation

Ends: 15 May 2019

Curriculum & Standards

 

Mrs P Corry

Headteacher

Started: 1/9/2017

Ends on resignation

 

 

Finance & Staffing Curriculum & Standards

Buildings/Health & Safety

 

Mrs S Lee

Foundation

Ends: 20 Apr 2019

Curriculum & Standards

 

Mrs R Martin (Foulkes)

 

Teacher

Ends: 20Apr 2019

Curriculum & Standards

 

Mr D.K.Wynn

 

Co-Opted

Ends: 20 Apr 2019

Finance & Staffing

 

Mrs C F Fellows

Co-Opted

Ends: 20 Apr 2019

Finance & Staffing

 

Mr P Beard

Co-Opted

Ends: 30 Jan 2021

Buildings/Health & Safety

Finance & Staffing

Curriculum & Standards

 

Mrs V Cowburn

Parent

Ends: 30 Jan 2021

Buildings/Health & Safety

 

Mrs K Banister

Parent

22 Nov 2021

Buildings/Health & Safety

 

Vacancy

LEA

 

Vacancy

Parent

 

Vacancy

Parent

 

Vacancy

Parent

 

 

 

All governors may be contacted through school

STAFF LOGIN
PARENT LOGIN
SCHOOL BLOGS